Пълнени чушки със сирене, яйца и овесени трици

Публикувано в: Моите манджи

Пълнени чушки с овесени трици, сирене и яйцаДокато все още има пресни чушки, може да се възползвате от това традиционно ястие – пълнени чушки със сирене, яйца, или подобно ястие, но с добавка овесени трици. За всички, които са на диетата на Пиер Дюкан, е чудесно разнообразие, от месните и белтъчинните дни.
Необходими продукти:
12-15 средно големи чушки
300-400 гр. обезмаслено сирене или обезмаслена извара (зависи как предпочитате)
5 яйца
6-7 с.л. овесени трици
100 мл обезмаслено прясно мляко
сол, черен пипер

Начин на приготвяне:
Смесете овесените трици с млякото и яйцата и оставете да престои 15 минути, за да набъбнат. Ако Ви се види твърде гъсто, добавете още мляко. След като набъбнат триците, добавете натрошеното сирене/извара, солта и пипера. Напълнете чушките със сместа и печете на 200 градуса докато чушките се запекат.

Етикети/Тагове: ,

Сподели
Add to Google
Сподели в edno23
Сподели в Twitter
26 септември 2008, категория Моите манджи.
RSS Абонамент RSS абонамент
Можете да се абонирате за E-mail бюлетина и да получавате известие за всяка нова публикация - напълно безплатно!

Вижте и това:

6 Коментара по "Пълнени чушки със сирене, яйца и овесени трици"

  1. 007 казва:

    Чушки ?
    Това на шопски диалект ли е ?
    Аз виждам само пипер и то добре узрял. Чушки , по българските земи се наричат едни малки и лютиви зеленчуци.
    Същото е ис така наречените „сини домати“, глупости на търкалета. Патладжан.

  2. Милена казва:

    Агент 007, благодаря Ви за коментара :)
    В следствие на Вашия коментар се замислих за правотата Ви. До колкото имам съвсем скромни познания по чужди езици, първата асоциация когато чуя думата пипер е лют (pepper steak, peperoni, black pepper, в превод черен пипер, дали е люто ?). Не оспорвам факта, че в различните краища на България се използва както пипер, така и чушки. Кое е книжовното и кое е правилно в случая, не съм филолог, за да отговоря. Което е по-важно обаче, когато българин чуе думата чушка, знае за кой зеленчук става въпрос. А когато поиска в ресторант люти чушлета, не иска просто чушки. Същото е и в магазините – на етикетите пише чушки или пипер, а на лютите чушки – просто люти чушки. Колкото до сините домати, ако трябва да бъдем съвсем точни, те не са и сини, а тъмно лилаво до черен цвят. За всички са известни и двете нарицателни.

  3. сара казва:

    Чушка е наименованието на въпросния зеленчук, а пипер го наричат в някои поооооо-затънтени краища на страната и то най-вече хора, които още не са се откъснали от навика/ необходимостта да варят „домашна“ лютеница (предимно в тенджера на огнище на двора)….

  4. Милена казва:

    А сара, на тема домашна лютеница, недей така :) За цяла бременност единственото, което ми се дояде беше домашната лютеница на баба ми, и милата на 75 години жена, със счупена тазобедрена става, ми я приготвила. Направо съжалих, че казах, че ми се яде нещо. Но за нищо на света на заменям домашната лютеница на баба ;) (като се замисля, ще искам рецептата, за да я публикувам)

  5. Тина казва:

    Навсякъде по магазините на етикетите пише чушки ,червени ,зелени.Друг е въпросът за новоизлюпените граждани ,които си говорят както „в наше село“ ,а и с претенции.

  6. den_zuk казва:

    Ботанически правилно и грамтично правилно :чушка се нарича самия плод на растението (било то червен пипер, зелен пипер или лют такъв), това че думата е преминала в езика си е наша грешка.Пиперки е просто наша дума за обозначаване на чушките на червения пипер. По същество и камба се нарича за по-просто чушката на сорта пипер който се идентифицира с нея.

Остави мнение/коментар