Да отслабнем завинагиНяма да Ви отегчавам с научни доказателства, нито да Ви убеждавам защо белтъчините са полезни, как въздействат на организма и прочие. Има достатъчно изписани трудове и книги по темата. Затова нека накратко Ви представя основите на белтъчината диета - да отслабнем завинаги.

Ударен период: Режима, който се описва съвсем не е труден, тъй като може да се ядат всички видове не тлъсто месо, млечни ниско маслени продукти, яйца, риби и други подобни храни от групата на чистите белтъчини.
През ударния период на диетата, може да ядете колкото искате, но само храни от тази група.
Не може да се консумира: кашкавал, тлъсти меса, колбаси, и подобни. Автора съветва да не се консумират агнешко и свинско месо през периода. Забранено е и всичко сладко, но може да пиете кола лайт и да ползвате изкуствени подсладители.
Продължителност: Вие сте тези, които решавате каква ще е продължителността, в зависимост от целите, които си поставите.
Ако искате да свалите под 10 кг - ударния период е 1-3 дни. От 10 до 20 пък е 5 дни. Над 20 кг - 7-10 дни само белтъчини.

Същинско отслабване: Принципа му е да редувате белтъчини+зеленчуци (без боб, картофи, леща, грах, нахут, т.н.), с режим на чисти белтъчини. Т.е. ако 5 дни сте били на ударен режим, следват 5 дни белтъчини+зеленчуци. След това отново чисти белтъчини.
Продължителност: Докато свалите желаните килограми. Като в началото може да сваляте по около килограм на седмица.

Задържане на свалените килограми: Основата вече е белтъчини+зеленчуци.
Добавяте 1 порция плод, 2 филийки пълнозърнест хляб, 1 порция кашкавал - НА ДЕН.
Два пъти в седмицата може да ядете всичко (пъти, не през целия ден)
Два пъти в седмицата може да ядете нишестени храни (спагети, качамак, жито, др.)
Само един ден от седмицата трябва да се придържате само на белтъчини, без зеленчуци.
Продължителност: Колкото килограма сте свалили, умножено по 10 дни. Т.е. ако сте свалили 13 кг трябва 130 дни да се придържате към този режим.

И докато свят светува: Ядете всичко, по всяко време, като 1 път седмично ядете само белтъчини.

За кърмещи мами има олекотен режим - придържаме се към Задържане на свалените килограми, но допълнително имаме право на 2 порции плод, и няма ден на чистите белтъчини.
За щастие, в режима се препоръчват и макаронените изделия (набавила съм си пълнозърнести и ръжени спагети).
Хранех се по подобен начин преди да забременея, но тогава и тренирах. Най-трудно ще ми е липсата на сладко - много обичам шоколад :( , но пък затова имам 2 вечери в седмицата, в които мога да ям всичко, дори парче торта.
Предполагам, че няма да постигна същите резултати, които постигат останалите, започнали с ударен режим (само белтъчини) и смесен режим (редуване на белтъчини и белтъчини+салати), но поне мога да опитам.

Тагове: , ,

Add to Google
22 май 2008, категория Диети.
Можете да се абонирате за нашият E-mail бюлетин и да получавате известие за всяка нова публикация напълно безплатно!

Вижте и това:

Оставете коментар

Име(*)
e-mail (*)
URI
Коментар